Nie wiesz, jaką wziąć pożyczkę?
Zostaw kontakt

Pożyczka na telefon. Czy to możliwe?

Pożyczka na telefon. Czy to możliwe?

Dawniej, gdy chcieliśmy zaciągnąć pożyczkę, musieliśmy wybrać się do banku lub oddziału jakiejś firmy pożyczkowej. Współczesne życie w biegu często sprawia, że po prostu nie mamy czasu jeździć po bankach czy firmach, by pożyczyć pieniądze. Czy istnieje jakiś inny sposób, by otrzymać zastrzyk gotówki? Oczywiście, wystarczy załatwić ją przez telefon.

Pożyczki telefoniczne – jak to działa?

Dla niektórych pożyczka na telefon od zaraz wydaje się czymś nierealnym. No bo jak to? Mamy zamówić sobie pieniądze jak pizzę? Okazuje się jednak, że to możliwe i wcale nie wymaga jakichś skomplikowanych procedur.

Cały proces wzięcia pożyczki odbywa się całkowicie przez telefon. W czasie rozmowy konsultant przedstawi nam pełną ofertę i jej warunki, a także wypyta nas o kwestie dotyczące zatrudnienia i kosztów utrzymania. Nic dziwnego, że niektórzy mówią na całą procedurę „pożyczka przez telefon na dowód”, bowiem nie potrzebujemy żadnych innych dokumentów, takich jak umowy o pracę czy zaświadczenia o zarobkach.

Po pozytywnym rozpatrzeniu naszego wniosku, pożyczka przelewana jest na nasze konto. Zwykle jednak okres spłaty pożyczki jest bardzo krótki, np. 30-dniowy. Jak wysoka może być telefoniczna pozabankowa pożyczka? Najczęściej firmy oferują nam od 500 do 5000 zł.

Szybka pożyczka przez telefon – jak się do niej przygotować?

Zanim w ogóle weźmiemy jakąkolwiek pożyczkę, powinniśmy najpierw dobrze zapoznać się z jej warunkami. Poszukajmy wszelkich informacji i regulaminów dotyczących konkretnej oferty. Jeśli interesuje nas pożyczka na telefon 24, opinie innych użytkowników powinny rozwiać nasze wątpliwości. Może się bowiem okazać, że upatrzona przez nas firma pożyczkowa nie jest do końca uczciwa, o czym przekonamy się, czytając komentarze na forach.

Kolejny krok to przygotowanie wszystkich potrzebnych informacji, o które zapyta nas konsultant z firmy pożyczkowej. Nie obędzie się bez dowodu osobistego oraz wszelkich pytań o nasze dane adresowe i kontaktowe. Konsultant zapyta nas również o zatrudnienie oraz stałe koszty miesięczne, które musimy ponosić.

By dobrze przeprowadzić rozmowę z konsultantem, powinniśmy zarezerwować sobie dłuższą chwilę w ciągu dnia. W czasie telefonicznej konsultacji najlepiej znaleźć się w miejscu, w którym nikt ani nic nie będzie nam przeszkadzać. Wszystko po to, by rozmowa przebiegała bez żadnych zakłóceń i byśmy mogli się w pełni na niej skupić. W przeciwnym wypadku może się okazać, że oferta pożyczki telefonicznej zawiera jakieś dodatkowe warunki, o których konsultant nas poinformował, ale nie usłyszeliśmy, bo np. był zbyt duży hałas w pokoju.

Teraz wystarczy tylko znaleźć odpowiednią ofertę, wybrać numer i rozpocząć rozmowę z konsultantem.

Jak już wspomnieliśmy, pożyczka przez telefon nie wymaga od nas przedstawiania żadnych zaświadczeń, które miałyby potwierdzać wysokość naszych zarobków czy rodzaj zatrudnienia. Z tego też powodu pożyczkę możemy wziąć nawet wtedy, gdy nie zawsze spłacaliśmy kredyt na czas lub zalegamy jeszcze z jakąś spłatą. Pożyczka bez zaświadczeń może być niejednokrotnie finansowym ratunkiem dla wielu dłużników.

Pożyczka na telefon od zaraz – kto może z niej skorzystać?

Nie każdy może się starać o pożyczkę przez telefon. Przede wszystkim, by wnioskować o udzielenie pożyczki, musimy wykazać, że mieszkamy w Polsce i mamy stały adres zamieszkania na terenie tego kraju. Ponadto często pożyczki udzielane są w zależności od wieku pożyczkobiorcy. Zwykle pożyczkę mogą więc wziąć osoby, które mają nie więcej niż 75 lat.

W większości firm pieniądze otrzymamy jedynie wtedy, gdy już kiedyś składaliśmy wniosek o pożyczkę albo mamy zweryfikowany profil online. Jeśli jest to nasza pierwsza pożyczka, możemy mieć problemy z jej zaciągnięciem przez telefon.Prawdopodobnie wymagane będzie podanie numeru konta bankowego i innych danych, które posłużą do weryfikacji.

Pożyczka na telefon 24 – jakie ma zalety?

Chyba najważniejszą zaletą pożyczek przez telefon jest fakt, że cała procedura odbywa się bardzo szybko i bez zbędnych formalności, które musielibyśmy załatwiać, biorąc pożyczkę w banku. Pożyczkę możemy sobie załatwić bez wychodzenia z domu, dlatego nie tracimy pieniędzy i czasu na niepotrzebne dojazdy.

Pieniądze najczęściej przelewane są na konto, jednak jest możliwość otrzymania ich w placówce poczty. Ponadto jest to w wielu przypadkach pożyczka na telefon bez BIK-u, a więc firmy pożyczkowe nie weryfikują, czy znajdujemy się w Biurze Informacji Kredytowej. Wówczas wzięcie pożyczki możliwe jest nawet wtedy, gdy zostaliśmy wcześniej wpisani na listę dłużników i posiadamy jakieś zobowiązanie kredytowe.

Czy w takim razie szybka pożyczka na telefon ma jakieś wady? Przede wszystkim nie każda firma pożyczkowa oferuje tego rodzaju pożyczki, dlatego musimy się przygotować na to, że oferty mogą być dość ograniczone. Czasami okaże się więc, że lepiej jednak wybrać się do oddziału firmy, by uzyskać pożyczkę na lepszych warunkach. Druga sprawa to fakt, że nie każdy będzie mógł wziąć taką pożyczkę. Niekiedy firmy ustalają sobie limit wiekowy i np. osoby powyżej lub poniżej określonego wieku nie mogą otrzymać pożyczki.

Mimo wszystko pożyczka przez telefon to świetna opcja dla tych, którzy chcą otrzymać pieniądze bez wychodzenia z domu i bez dostępu do Internetu.

Dodaj komentarz