Nie wiesz, jaką wziąć pożyczkę?
Zostaw kontakt

Pożyczki pozabankowe bez sprawdzania baz dłużników – dla zadłużonych

Pożyczki pozabankowe bez sprawdzania baz dłużników – dla zadłużonych

Zaciągnięcie pożyczki w banku, jak i w firmie pozabankowej jest proste. Formalności zajmują zazwyczaj tylko chwilę, szczególnie przy dobrej zdolności kredytowej. Jednak jeśli podczas pożyczania pieniędzy nie kierujemy się rozsądkiem, istnieje ryzyko kłopotów w spłacie. Co zrobić w takiej sytuacji? Przede wszystkim nie należy się załamywać, tylko poszukać pomocy.

Pożyczki pozabankowe na raty. Czy są możliwe ze złą historią w BIK i KRD?

Pożyczki pozabankowe na raty to duże ułatwienie życia we współczesnym świecie. Łatwość w zdobywaniu nowych środków może być jednak ryzykowna dla osób zbyt lekko podchodzących do swoich finansów. Aż 2,8 mln Polaków w 2019 roku nie radzi sobie z terminowym spłacaniem zobowiązań. Wartość długów w 2018 roku wzrosła o 6,8 mld. zł w stosunku do roku poprzedniego. Bez względu na powody zadłużenia, taka sytuacja zawsze wzbudza wiele stresu. Jednak nie powinniśmy się poddawać, z nawet najtrudniejszej sytuacji można znaleźć wyjście. Niektóre instytucje pomagają nawet w przypadku negatywnych wpisów do BIK i KRD. Wiele zależy od sytuacji, w której znajduje się konsument – firmy pożyczkowe zawsze dostosowują warunki oferty indywidualnie. Nie trzeba od razu udawać się do lombardu, który płaci niewiele!

Pożyczka pozabankowa bez BIK jest zupełnie czymś innym niż pożyczka bez baz. Dlaczego? Głównie z tego powodu, że obniżona punktacja w BIK to lepsza informacja niż negatywny wpis do bazy BIG. Wynika to głównie z procedury dokonywania wpisu do tych baz. Do Biura Informacji Kredytowej wpisywane są dane od momentu złożenia wniosku pożyczkowego przez konsumentów i przedsiębiorców. Jeśli zobowiązanie zostało spłacone terminowo, dane z BIK zostaną usunięte (chyba że konsument lub przedsiębiorca zgodził się na zachowanie pozytywnej historii w BIK). Informacje na temat terminowych spłat są aktualizowane co miesiąc. Negatywne wpisy w BIK widnieją przez 5 lat.

Procedura wpisania konsumenta do Biura Informacji Gospodarczej wygląda zupełnie inaczej. Przede wszystkim istnieje kilka tego typu instytucji, a do najpopularniejszych należą:

  • KRD BIG,
  • BIG InfoMonitor,
  • ERIF BIG,
  • KBIG.

Do tego biura zostają wpisane osoby, których zadłużenie ulega przeterminowaniu. Minimalna kwota wpisu do BIG w przypadku konsumenta to 200 zł, a w przypadku przedsiębiorstwa – 500 zł. Zadłużenie musi najpierw ulec przedawnieniu czyli być wymagalne min 60 dni (w Erif BIG 30 dni). Dlatego wpisu do Biura Informacji Gospodarczej nie należy się obawiać, jeśli raz spóźniliśmy się z zapłatą rachunku czy raty kredytu o kilka dni. Dodatkowo, przed wpisaniem naszych danych do BIG, wierzyciel musi nas poinformować listem poleconym o takiej możliwości, jeżeli zobowiązanie wraz z odsetkami nie zostanie uregulowane w terminie 30 dni od daty nadania tego powiadomienia. Dlatego też wszelkie zaległości warto negocjować i podpisywać ugody w sprawie spłaty długu.

Pożyczki bez BIK i KRD – lista sprawdzonych pożyczkodawców

Jeśli nasze zobowiązanie nie jest zbyt wysokie, a nie chcemy pogarszać swojej historii w BIK, możemy skorzystać z oferty chwilówek. Wielu pożyczkodawców oferuje pierwszą pożyczkę za darmo – nawet do 3 tys. zł. za darmo, jeśli spłacimy dane zobowiązanie w terminie od 30 do nawet 60 dni. Większość chwilówek oferuje pożyczkę bez zaświadczeń o dochodach. Do najpopularniejszych firm tego typu można zaliczyć:

Firma Darmowa pożyczka Min-max kwota pożyczki Sprawdzanie BIK i KRD Zaświadczenie o dochodach Okres spłaty pierwszej pożyczki
Extraportfel V 100 zł – 6 tys. zł Brak analizy danych w KRD i BIK X do 45 dni
Lendon V 100 zł – 6 tys. zł Sprawdza pobieżnie BIK, KRD, BIG X do 45 dni
Ale gotówka V 500 zł – 5 tys. zł. Brak sprawdzania BIK X do 30 dni
Kuki.pl V 100 zł – 10 tys. zł Firma oferuje pożyczkę dla zadłużonych X do 30 dni
Wandoo V 300 zł – 5 tys. zł Chwilówka bez weryfikacji w BIK i KRD X do 30 dni

Jeśli nasze zobowiązanie jest większe, a sytuacja finansowa nie pozwala nam na szybką spłatę kolejnego zobowiązania, możemy skorzystać z pożyczki ratalnej. Zobowiązanie rozłożone w czasie znacznie łatwiej jest spłacić. Spłata pożyczki może zostać rozłożona w ratach malejących i stałych. Istnieje również możliwość wcześniejszej spłaty takiego zobowiązania. Poniżej przygotowaliśmy listę 3 wiarygodnych firm pożyczkowych:

Firma Max kwota pożyczki max czas spłaty Sprawdzanie BIK Sprawdzanie BIG
Rapida Money 25 tys. zł 60 mies. V X
Money Man 7 tys. zł 7 mies. V X
Credissimo 10 tys. zł 24 mies. V Sprawdza BIG InfoMonitor

Która pożyczka jest najlepsza? Taka, która posiada najniższy koszt całkowity. Przed wzięciem pożyczki warto jednak dowiedzieć się co to jest RRSO pożyczki. Na ten parametr składa się m.in. oprocentowanie, ale też inne koszty – np. prowizja i inne koszty. Warto również zaznajomić się z ofertą Gotowka.org.pl.

Pożyczki pod zastaw samochodu

Pożyczka pod zastaw samochodu to ze względu na odpowiednie zabezpieczenie spłaty, możliwość otrzymania większej ilości gotówki. Pod zastaw auta możemy otrzymać nawet do 100 tys. zł. Pożyczkobiorca wypłaci od 60 proc. do nawet 80 proc. wartości samochodu. Okres spłaty takiej pożyczki również jest dłuższy i może wynieść nawet 10 lat. Tutaj warto jednak wspomnieć, że istotny jest wiek pojazdu w momencie spłaty zobowiązania.

Umowa pożyczki w przypadku samochodu pod zastaw wygląda nieco inaczej, niż zwykła pożyczka pozabankowa. Instytucje pożyczkowe zawsze jednak ograniczają wszystkie formalności do koniecznego minimum. Aby otrzymać kredyt, kiedy jesteś w BIK-u musisz złożyć wniosek na stronie wybranego pożyczkodawcy lub skontaktować się z przedstawicielem. Podczas rozmowy należy podać:

  • dane osobowe – imię, nazwisko, nr PESEL,
  • dane kontaktowe – nr. telefonu, e-mail,
  • dane dotyczące samochodu – marka, model i typ samochodu, przebieg i datę pierwszej rejestracji.

Podczas podpisywania umowy należy posiadać ze sobą nie tylko dowód osobisty, ale też:

  • kartę pojazdu,
  • dowód rejestracyjny auta,
  • polisę OC.

Zabezpieczeniem takiej pożyczki może być tylko samochód, którego jesteśmy jedynymi właścicielami. To świetna alternatywa dla osób, które potrzebują większej gotówki. Niektóre firmy w takiej sytuacji nie wymagają również zaświadczeń o stałych dochodach. Poniżej w tabeli przedstawiamy 3 oferty pożyczki pod zastaw samochodu:

 

Firma Wysokość pożyczki Max okres kredytowania Zaświadczenie o dochodach Sprawdzanie w bazach Max wiek pojazdu
Autokapitał 10 tys. zł – 100 tys. zł 12 – 48 mies. X V 8 lat w przypadku auta dostawczego

12 lat w przypadku auta osobowego

Mogo 2,5 tys. zł – 45 tys. zł 6 – 47 mies. X V brak informacji
Speed Cash Polska 20 tys. zł – brak górnej granicy 6 – 12 mies. X X 10 lat

Jak znaleźć pożyczki pod zastaw nieruchomości z komornikiem

Pożyczkę pod zastaw nieruchomości może otrzymać każdy obywatel polski, który jest właścicielem lub współwłaścicielem domu bądź działki o wysokiej wartości. Na taki rodzaj finansowania można liczyć nawet przy złej historii kredytowej lub z komornikiem. Maksymalne kwoty pożyczek hipotecznych są wysokie. Np. w przypadku Speed Cash pożyczka pod zastaw budynku może wynieść nawet 5 000 000 zł. To rozwiązanie jest drogie (bo ryzyko kredytowe jest bardzo wysokie, co wpływa na kwotę prowizji). Pamiętajmy jednak, że taka spłata zobowiązań może wstrzymać napędzającą się spiralę zadłużenia pomimo wyższych kosztów w przyszłości.

Zawarcie umowy pożyczki pod zastaw hipoteki to prosty proces. Wystarczy wypełnić specjalny formularz zawarty na stronie internetowej. Podobnie jak w przypadku każdej innej pożyczki, musimy wpisać dane osobowe i kwotę kredytu którą chciałby otrzymać. Po stronie pożyczkodawcy odbywa się sporządzenie umowy. Pamiętajmy, żeby uważnie zapoznać się z taką umową – nie podpisujmy niczego, jeśli warunki są dla nas niejasne. Do obowiązków konsultanta należy rzetelne wyjaśnienie szczegółów zawartych w dokumencie.

Pamiętajmy również, żeby poszukać sprawdzonej, renomowanej firmy. Nie zastawiajmy własnego mieszkania lub ziemi w miejscu, którego nie jesteśmy pewni w stu procentach. W przypadku nieuczciwego pożyczkodawcy, ryzykujemy utratą zastawionej nieruchomości. Z tego powodu powinniśmy uważnie prześledzić koszty takiego zobowiązania, czy rzeczywiście stać nas na to, by zaciągnąć taki kredyt bez umowy na czas nieokreślony, czy będziemy potrzebowali np. dodatkowego źródła dochodu.

Pożyczka pod zastaw hipoteki dla osób zadłużonych może się okazać świetnym sposobem na wyjście z zadłużenia. Jeśli podejmujemy decyzje dotyczące finansów z rozwagą, możemy poradzić sobie z najtrudniejszymi sytuacjami, nawet jeśli boimy się sprawdzania komornika. Pamiętajmy, aby kwotę zobowiązania dostosowywać do swoich potrzeb, bo im więcej pożyczymy, tym większe okażą się końcowe koszty. Jednocześnie pamiętajmy, że terminowa spłata tego typu zadłużenia przyczyni się nie tylko do poprawy historii w BIK, wyczyszczenia zadłużenia z BIG, ale również do poprawy naszej sytuacji życiowej na lepsze.

Dodaj komentarz